منو دسته‌بندی

خارج کردن نام عربستان از لیست ناقضان حقوق بشر، ضد عدالت و صلح جهانی است

خبرگزاری رسا در تاریخ 27 خرداد 1395 نوشت:

حجت‌الاسلام مجيد سینایی مدیر مدرسه علمیه سفیران هدایت ابوطالب (ع) در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به اقدام اخیر بان‌کی‌مون دبیر کل سازمان ملل متحد دربار خارج کردن نام عربستان از لیست ناقضان حقوق بشر، گفت: هرزمان توانایی انسان منهای خداوند متعال شد فرصت‌ها را برای بشریت تبدیل به تهدید می‌کند که مصداق آن همین اقدامات متناقض سازمان ملل متحد درباره حقوق بشر است.

سازمان ملل جایی برای تهدید بشریت شده است

وی افزود: سازمان ملل بر این اساس و پایه بنا شد که حافظ صلح، عدالت برای منافع مستمندان و محرومان جهان باشد اما متأسفانه مبنای اصلی خود را فراموش کرده و تبدیل به جایی برای تهدید بشریت و انسانیت شده است.

مؤسس سفيران هدايت ابوطالب(ع) با اشاره به اینکه درگذشته هرگاه انسانی کودکی را می‌کشت در درون خود احساس شرم و ندامت می‌کرد، عنوان کرد: در وضعیت کنونی شاهد هستید که این احساس شرم و ملامت را سازمان ملل متحد از بین برده است که با افتخار مهر تأیید بر رفتارهای ددمنشانه کشورهای ضد بشریت می‌زند.

حجت‌الاسلام سینایی با بیان اینکه در طول تاریخ هرگاه کشوری به کشورهای مجاور جسارت می‌کرد به‌عنوان یک کشور غارتگر در تاریخ ثبت می‌شد و از طرف نسل‌های بعدی مورد مذمت و ملامت قرار می‌گرفت، اظهار داشت: متأسفانه امروز سازمان ملل متحد تمامی این جسارت‌ها را تبدیل به یک جایزه برای کشورهای مهاجم کرده است که نه‌تنها در درون کشور بلکه در انعکاس بیرونی ملامت نمی‌شوند.

ورق خوردن سیاه‌ترین برگ تاریخ بشریت تا به امروز

وی با اشاره به سیاه‌ترین حرکت در طول تاریخ بشریت، بیان داشت: در گذشته به لحاظ کمیت انسان‌های بیشتری کشته می‌شدند که می‌توان به دوران چنگیز و تاتارها اشاره کرد اما در حال حاضر انسان‌ها ازنظر کیفیت مورد تهاجم قرار می‌گیرند که ملامت و کیفری برای آن وجود ندارد ازاین‌رو سیاه‌ترین برگ تاریخ بشریت امروز ورق خورده است.

حجت‌الاسلام سینایی با بیان انیکه این حرکت سازمان ملل ننگ‌آور است، گفت: این حرکت سازمان ملل متحد، دبیر کل، مسؤولان آن، مدال ننگی را به گردن آنها آویخته است چراکه در تاریخ چنین نبوده که برخی مسؤولیت صلح و عدالت را به عهده بگیرند و با حذف پروردگار متعال آن را تبدیل به یک مکان اهریمنی و شیطانی بر ضد صلح و عدالت کنند.

حاکم شدن پول و قدرت در جهان امروز

وی افزود: زمانی که ارتباط با خداوند متعال حذف شود به‌جای آن زر و زور جایگزین می‌شود در حالیکه قرآن کریم می‌فرماید؛ از زورگویی زورگوریان اجتناب کنید چرا که در دنیا با پول و قدرت انسانیت، بشریت و …به کنار رانده‌شده و بت‌های نوین جایگزین آن می‌شود.

مؤسس سفيران هدايت ابوطالب (ع)، ضمن بیان اینکه متأسفانه سازمان ملل متحد به‌صورت موجه به این کار پرداخته است، عنوان کرد:زمانی که پرده‌داری خانه خدا و تولیت کعبه منهای خداپرستی و تبدیل به بت‌پرستی و شیطان‌پرستی می‌شود طبیعی است که آل سعود و اوباما با یکدیگر در ظلم و جنایت همدست شوند.

عدم نجات بشریت و انسانیت به دست سازمان ملل متحد

وی در پایان با اشاره به اینکه هر دو کشور ظاهراً خداوند متعال را از زندگی حذف کرده‌ و همکار یکدیگر شده‌اند، خاطرنشان کرد: مردم ایران می‌دانند که مفاهیم زیبایی همچون عدالت، صلح و … که در سازمان ملل متحد بیان می‌‌کند نمی‌تواند بشریت را نجات دهد بلکه باید به محتوی و باطن توجه کنند، که متأسفانه امروز در سازمان ملل متحد به فراموشی سپرده‌شده است.

لینک خبر: http://www.rasanews.ir/detail/News/432796/81

مدیر کل سایت حوزه علمیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *