منو دسته‌بندی

آئین عمامه‌گذاری طلاب حوزه علمیه حضرت ابوطالب (علیه السلام)

جشن عمامه گذاری 10 نفر از طلاب حوزه های علمیه تهران امروز با حضور و سخنرانی استاد شیخ عباس اخوان و حضور تولیت حوزه علمیه حضرت ابوطالب(علیه السلام) حجت الاسلام والمسلمین مجید سینایی و نیز اساتید و طلاب حوزه، در مسجد منیریه و حوزه علمیه ابوالائمه حضرت ابوطالب(علیه السلام) برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام اخوان با اشاره به آیه شریفه (وَ ما کانَ الْمُؤْمِنُونَ لِيَنْفِرُوا کَافَّةً فَلَوْلا نَفَرَ مِنْ کُلِّ فِرْقَةٍ مِنْهُمْ طائِفَةٌ لِيَتَفَقَّهُوا فِي الدِّينِ وَ لِيُنْذِرُوا قَوْمَهُمْ إِذا رَجَعُوا إِلَيْهِمْ لَعَلَّهُمْ يَحْذَرُونَ: توبه/122) فرمود: از هر جامعه و گروهی، عده ای باید مسافرت و رحلت علمی نمایند و در دین الهی تفقه نمایند.

این استاد حوزه افزود: تفقه در دین به این معنا است که انسان دین شناس شود و معرفت به اسلام پیدا بکند، تا در نهایت به انذار مردم بپردازد.

ایشان شأن انذار را از وظایف انبیاء الهی برشمرد و فرمود: طلاب علوم دینیه باید این دوشأن انذار و تفقّه را با همدیگر داشته باشند، زیرا این دو شأن ملازم یکدیگرند. بعد از این که طلاب علوم دینیه دارای این دو شان شدند، با توجه به تاکید آیه شریفه، باید به سمت قوم و طایفه خودشان باز گردند و به انذار ایشان بپردازند.

مدیر کل سایت حوزه علمیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *