منو دسته‌بندی

طلاب باید با ابزارهای جدید تبلیغ آشنا باشند

رئیس اداره گروه‌های تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی، شناخت و بکارگیری ابزارهای جدید را لازمه تبلیغ موفق دانست و گفت: طلاب باید با این ابزارها به خوبی آشنا باشند.

حجت‌الاسلام محسن کرفی با بیان اینکه طبعیت انسان لذت بردن از زیبایی ها است، اظهار کرد: یک هنرمند با استفاده از هنر زیبای خود می تواند موجب تأثیرگذاری و برانگیختن دیگران شود.

وی به تأثیر هنر در تبلیغ دین پرداخت و گفت: هنر یکی از ابزارهای مهم تبلیغ است و از آنجایی که شرط لازم برای تبلیغ موفق در جهان امروز، شناخت و به کارگیری ابزارهای جدید است بنابراین یک مبلغ باید با این ابزارها به خوبی آشنا باشد.

رئیس اداره گروه‌های تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم، افزود: نقش هنر بر تغییر فرهنگی چه اثباتاَ و چه نفیاَ بر کسی پوشیده نیست و از آنجایی که یکی از علل موفقیت در هر کاری نوآوری و ابتکار است، یک مبلغ می تواند در روش تبلیغ خود با استفاده از هنر یا ابزارهای دیگر ابتکار عمل نشان داده و به موفقیت بیشتری دست یابد.

نقش بی بدیل هنر در تبلیغ دین

وی  تصریح کرد: با توجه به تغییرات اساسی که در نوع زندگی مردم ایجاد شده است نقش هنر در مباحث تبلیغی، نقش بی بدیلی است منوط بر اینکه با شناسایی از هنرمندان متعهد بتوان مباحث دینی را در قالب هنر به مخاطبان القا کرد و در عین حال هم بتوان به سایر افراد که ظرفیت و ذوق هنری دارند توجه کرد و از توانمندی آن ها بهره برد.

حجت‌الاسلام کرفی با اشاره به اینکه هنر در برخی مواقع می‌تواند جانشین خوبی برای سایر راه‌های ارتباطی باشد، گفت: با استفاده از هنرهایی چون فیلم، تئاتر، نقاشی، گرافیک و … می توان شیرینی فرهنگ ناب اسلامی را به نسل جوان چشاند.

مدیر کل سایت حوزه علمیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *