نشست شعرخوانی فاضل نظری برگزار می‌شود

0

برنامه دیدار با فاضل نظری و شعرخوانی این شاعر عصر روز پنجشنبه ۲۰ خرداد در مرکز تبادل کتاب برگزار می شود.

در این نشست فاضل نظری غزل هایی از تازه ترین کتابش را برای حضار خواهد خواند. «کتاب» عنوان تازه ترین مجموعه شعر فاضل نظری است که در عرض یک ماه به فروش ۲۵ هزاری جلدی رسید. مجموعه شعر «کتاب» که کمی پیش از بیست و نهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران منتشر شده بود، توانست در ۱۰ روز نمایشگاه به رکورد فروش ۱۵ هزار جلدی دست پیدا کند. مجموعه شعر «کتاب» پنجمین دفتر شعر نظری، شامل ۳۹ غزل با مضامین عاشقانه و عارفانه و اجتماعی است.

از این غزلسرا پیش از این مجموعه های «گریه‌های امپراطور»، «اقلیت»، «آن‌ها» و «ضد» منتشر شده است.

فاضل نظری در سال ۱۳۵۸ در شهرستان خمین واقع در جنوب استان مرکزی متولد شد. او تحصیلات اولیه خود را در شهرهای خمین و خوانسار گذرانده‌است. نظری در سال ۱۳۷۶ برای ادامه تحصیل در رشته‌های معارف اسلامی و مدیریت در دانشگاه امام صادق(ع) به تهران آمد و تحصیلات خود را در مقطع دکترای رشته مدیریت تولید و عملیات در دانشگاه شهید بهشتی ادامه داد.

دبیری سه دوره جشنواره بین‌المللی فیلم صد، دبیری علمی جشنواره بین‌المللی شعر فجر و عضویت در شورای علمی گروه ادبیات انقلاب اسلامی فرهنگستان زبان و ادب فارسی بعضی از عناوین ادبی و هنری و علمی اوست.

فاضل نظری علاوه بر سابقه ۱۰ سال ریاست حوزه هنری استان تهران، رئیس مرکز موسیقی حوزه هنری، عضو شورای عالی شعر سازمان صدا و سیما نیز بوده و از سال ۱۳۸۳ در دانشگاه‌های تهران نیز تدریس می‌کند.

از کتاب او به‌عنوان برگزیده کتاب سال جمهوری اسلامی در سال ۱۳۸۷ تقدیر شد. همچنین از او به‌عنوان شاعر جریان‌ساز در دهه ۱۳۸۰ و همچنین پرمخاطب‌ترین شاعر به انتخاب مردم در سال ۱۳۹۱ تجلیل به عمل آمده‌است. از دیگر افتخارات او انتخاب وی به‌عنوان یکی از پنج چهره شاخص هنر سال ۱۳۹۳ در ایران است که در روز هنر انقلاب اسلامی ایران در سال ۱۳۹۴ اعلام و از او تقدیر شد.

گزیده برخی آثار او در کشورهای فارسی‌زبان منتشر شده‌است. همچنین گزیده اشعار وی در سال ۱۳۹۲ در دو قطع رقعی و جیبی به‌همراه مقدمه‌ای درباره غزل به قلم او در انتشارات مروارید منتشر شده‌است که تا کنون بيش از ۱۰ نوبت تجدید چاپ شده‌است.

برنامه دیدار و شعرخوانی فاضل نظری از ساعت ۱۷ تا ۱۸ روز پنجشنبه ۲۰ خرداد در مرکز تبادل کتاب تهران واقع در چهارراه ولیعصر، خیابان برادران مظفر شمالی برگزار خواهد شد و حضور در آن، برای عموم آزاد است.

مرکز تبادل کتاب واقع در چهارراه ولی عصر تهران، خیابان برادران مظفر شمالی همه روزه از ساعت ۹ تا ۲۱ شب آماده دریافت کتاب های هموطنان است. برای کسانی که بیش از پنجاه جلد کتاب برای اهدا یا تبادل دارند؛ وسیله نقلیه برای دریافت کتاب ارسال خواهد شد.

ارسال نظر

5 + 4 =