کتاب «مصحف الرحمن» منتشر می‌شود

0

کتاب «مصحف الرحمن» به همت موسسه ترجمه متون دینی نورالهدی و با هدف ترجمه و تبیین واژه‌ها و آیات دشوار قرآن کریم منتشر می‌شود.

کتاب «مصحف الرحمن» درباره ترجمه و تبیین واژه‌های قرآن کریم منتشر می‌شود.

این اثر، ترجمه و تبیین واژه‌ها و آیات دشوار قرآن کریم است که تا حد امکان به «متن قرآن و ساختارهای آن، شأن نزول و روایات معصومان (ع)» اهتمام داشته و سعی دارد با کمک توانایی‌های علمی مخاطب، او را به معنای آیه نزدیک کرده و با یک تلاش مشارکتی، مهارت ترجمه و فهم آیات را در او تقویت کند.

«مصحف الرحمن» برای مخاطبانی تدوین شده است که آشنایی اجمالی با زبان عربی دارند و بسیاری از کلمات قرآن برای آنها آشناست. اما هنگام تلاوت قرآن، در برخی موارد با دشواری‌هایی مواجه می‌شوند که برای حل آن می‌بایست به ترجمه و یا کتابهای تفسیر مراجعه کنند.

در این کتاب برای دستیابی به معنای مناسب که فهم مخاطبان را به قرآن نزدیک‌تر کند، از تجارب مترجمانی چون مهدی فولادوند، آیت‌الله مشکینی، مکارم شیرازی و … استفاده شده است.

در حاشیه این کتاب 644 صفحه‌ای، به دلیل بار معنایی زیاد برخی واژگان، توضیحاتی درباره تحلیل لغوی واژه های دشوار، ذکر برخی نکته‌های بلاغی، بیان نقش برخی واژه‌ها در بافت جمله، پیامهایی از آیه که به نظر کاربردی بوده است، شأن نزول و زمینه‌ای که آیه ناظر به آن نازل شده است و حتی به برخی مسائل اجتماعی مناسب با آیه نیز مختصراً اشاره شده است.

ارسال نظر

26 + = 34