انتشار کتاب «بر مدار آفتاب» درباره سیره و سبک زندگی امام رضا(ع)

0

کتاب «بر مدار آفتاب: ترسیم زندگی بر مدار حیات رضوی» با تدوین حجت الاسلام محمدحسین پورامینی از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد.

همگونی زندگی رهبران دینی با مردم، لازمه تربیت و الگوپذیری است؛ زیرا مهم‌ترین بخش تبلیغی یک رهبر، سیره عملی اوست. رفتار و کردار معصومان(علیهم السلام) همچون چراغ و نوری است که زندگی در پرتو شعاع نور ایشان زیبا و فرح‌بخش می‌گردد و پیامبر اکرم و عترت پاک او به عنوان بهترین اسوه و الگو، کانون حیات سعادتمند بشریت‌اند و همگان می‌توانند ابعاد گوناگون زندگی، حتی جزئی‌ترین آن را از سیره و سنّت ایشان استخراج کنند و رهنمای حیات خود، از ولادت تا وفات قرار دهند.

این اثر در هفت فصل، با ارائه گوشه‌ای مستند روایی و تاریخی از حیات طیبه امام رضا(علیه السلام) در ساحت‌های ارتباط با خدا، حجّت خدا، خود، خانه و خانواده، جامعه، بهداشت و جامعه، بر آن است تا سبک زندگی مؤمنانه را بیان کند تا همگان بر مدار آن، شیوه زیستن را مشق نمایند.

چاپ اول «بر مدار آفتاب» در ۱۵۶ صفحه، قطع پالتویی، دورنگ، تیراژ ۳۰۰۰ نسخه و قیمت ۵۵۰۰ تومان از سوی دفتر نشر معارف منتشر شد. دفتر نشر معارف پیش از این درباره امام رضا(ع)، دو کتاب «شمس  الشموس» (نوشته دکتر حسن قدوسی زاده) و «امام رضا(ع) و ایران» (نوشته سید حسین حر) را منتشر کرده است.

برای تهیه کتابهای «بر مدار آفتاب»، «شمس  الشموس» و «امام رضا(ع) و ایران» و دیگر آثار دفتر نشر معارف می ‌توان از طریق سایت پاتوق کتاب: ketabroom.ir یا دفتر مرکزی نشر معارف قم (۰۲۵۳۷۷۴۰۰۰۴) یا از طریق فروشگاههای پاتوق کتاب تهران (تلفن ۸۸۹۱۱۲۱۲) و شهرستان ها و دیگر مراکز توزیع محصولات فرهنگی اقدام کرد.

https://telegram.me/joinchat/ByFKKD9fOZ2mRLdicWxIPQ

ارسال نظر

− 5 = 1