چاپ دوم کتاب «حکومت اسلامی از مبانی تا مقاصد»

0

درسنامه جامع دانشجویی «حکومت اسلامی از مبانی تا مقاصد» نوشته حجت الاسلام والمسلمین محمد نجفی، مدرس حوزه‏ علمیه قم از سوی دفتر نشر معارف به چاپ دوم رسید.

بحث اصلی این کتاب، پاسخ به شبهات درباره رابطه دین و سیاست، ضرورت حکومت اسلامی و تبیین ولایت فقیه است.

نویسنده در این کتاب، با قلمی روان و استدلال های مناسب، در ۲۴ درس به موضوعاتی چون ضرورت و اهمیت بحث درباره حکومت اسلامی، حکومت مشروع و مشروعیت حکومت، رابطه دین و سیاست، رابطه آزادی و حکومت اسلامی، تبیین دموکراسی و نقد آن، ضرورت تشکیل حکومت اسلامی، اثبات ولایت فقیه جامع الشرایط، پاسخ به شبهات درباره ولایت فقیه، تبیین مفهومی ولایت فقیه، تبیین محدوده اختیارات حکومت اسلامی و ولایت فقیه، تبیین معنای مطلقه در ولایت مطلقه فقیه، بررسی شبهات درباره ولایت مطلقه فقیه، نقش مردم در مشروعیت بخشی به نظام اسلامی، نقش مردم در انتخابات، مردم سالاری دینی (جمهوری اسلامی) و تفاوت آن با دموکراسی، مشکلات جامعه در حاکمیت ولایت فقیه و پاسخ به شبهاتی درباره رهبری می‌پردازد.

چاپ دوم کتاب «حکومت اسلامی؛ از مبانی تا مقاصد» در ۵۴۴ صفحه، قطع وزیری، دورنگ، شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۲۵۰۰۰ تومان از سوی دفتر نشر معارف به بازار کتاب راه یافت. دفتر نشر معارف از این نویسنده و محقق، کتاب «نظام ولایت فقیه؛ نظام علوی یا مهدوی؟» را منتشر کرده است.

https://telegram.me/joinchat/ByFKKD9fOZ2mRLdicWxIPQ

ارسال نظر

66 − = 64