آسوشیتد پرس: هیلاری آرای لازم برای کسب نامزدی دمکرات ها را به دست آورد

0

یک خبرگزاری آمریکایی از دستیابی وزیر پیشین امور خارجه این کشور به آرای نمایندگی مورد نیاز برای کسب نامزدی حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری خبر داد.

خبرگزاری آسوشیتد پرس آمریکا (AP) بامداد امروز (سه شبه) گزارش داد که هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه این کشور موفق شد به آرای نمایندگی (الکترال) مورد نیاز برای کسب نامزدی حزب دمکرات دست یابد تا در آستانه تبدیل شدن به نخستین زن در تاریخ آمریکا که یکی از دو حزب اصلی این کشور آن را به عنوان نامزد نهایی خود در انتخابات ریاست جمهوری معرفی می کند، قرار داشته باشد.

بنا بر گزارش آسوشیتد پرس، همسر بیل کلینتون، رئیس جمهوری پیشین آمریکا پس از پیروزی قاطع دو روز پیش خود در انتخابات درون حزبی دمکرات ها در پورتوریکو و به راه افتادن موج حمایت نمایندگان ارشد در چند ساعت اخیر، در نهایت توانسته آرای دو هزار و ۳۸۳ نماینده را به دست آورد که همان آرای مورد نیاز برای معرفی به عنوان نامزد نهایی این حزب در انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر آینده به شمار می آید.

این خبرگزاری آمریکایی در این باره تاکید کرد که وزیر پیشین امور خارجه این کشور در نهایت موفق شد آرای هزار و ۸۱۲ نمایندگی را در انتخابات مقدماتی حزب دمکرات و همچنین آرای ۵۷۱ نماینده ارشد را به دست آورد و تنها رقیب خود یعنی سناتور برنی سندرز را پشت سر بگذارد، تا آن چنان که پیش بینی می شد به احتمال زیاد شاهد رقابت کلینتون با دونالد ترامپ، نامزد احتمالی حزب جمهوری خواه در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو در آمریکا باشیم.

با این حال، سندرز در یک کنفرانس خبری ضمن آن که شکست در رقابت با کلینتون را نپذیرفت، تاکید کرد که در انتخابات «آخرین سه شنبه بزرگ» همچنان شانس دارد جایی که قرار است تا ساعاتی دیگر انتخابات مقدماتی حزب دمکرات در ایالت کالیفرنیا برای به دست آوردن ۴۷۰ رای نمایندگان این ایالت واقع در جنوب غرب آمریکا آغاز شود و نظرسنجی ها نیز از پیشتازی وزیر خارجه پیشین حکایت دارند.

در هر حال باید تا زمان برگزاری کنگره عمومی حزب دمکرات در ماه آینده میلادی در شهر فیلادلفیا در ایالت پنسیلوانیا در شمال شرق آمریکا منتظر ماند تا این حزب رسما نامزد خود برای انتخابات ریاست جمهوری را معرفی کند.

ارسال نظر

98 − = 89